Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 11 september 2018

Kontaktuppgifter

Hitta till Malmö Borgarskola

Besöksadress
Regementsgatan 36

Postadress
Malmö Borgarskola
Box 170 29
200 10 Malmö

Reception
+46 (0)40-34 67 04
borgarskolan@malmo.se
Öppettider:
mån–fre kl.07.30–14.00

Vaktmästeriet
+46 (0)40-34 67 16

Campus Borgar (Pauliskolan)

Besöksadress
Kungsgatan 14

Vaktmästeriet
+46 (0)40-34 70 40

Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs mer om hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. *

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNING
VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolledning

TF. REKTOR
Martin Roth
040-34 67 08 / 0768-54 68 71
martin.roth@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
NA/NI
Carina Malmback
040-34 67 06 / 0734-34 67 01
carina.malmback@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
SA, SC, BM, HT, SPRINTR
Åsa Lundberg
040-34 76 37 / 0708-29 52 86
asa.lundberg2@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
EK, HA
Patrik Sander
040-34 67 07 / 0709-38 60 21
patrik.sander@malmo.se

TF. BITRÄDANDE REKTOR
IB -DP Coordinator
Magnus Andersson
040-30 66 56 / 0733-44 86 72
magnus.andersson3@malmo.se

SEKTIONSCHEF
Administration & service
Magda Wandlén
Tjänstledig september 2018 t.o.m. maj 2019
040-34 67 07 / 0732-34 32 01
magda.wandlen@malmo.se

Janet Agyekum 
040-34 67 07 / 0768-58 43 46

janet.agyekum@malmo.se


Administration

IB-CP COORDINATOR
BAHM
Andreas Lejon
040-34 70 23
andreas.lejon@malmo.se

INFORMATIONSASSISTENT
Chris Munsey
040-34 67 04 / 0721-80 98 30
chris.munsey@malmo.se

SKOLSEKRETERARE
NA/NI, IB, BAHM, HA åk.1, HT åk.1, SC, BM, SPRINTR
Vesna Korunoski
040-34 76 36 / 0734-02 02 56
vesna.korunoski@malmo.se

SKOLSEKRETERARE
SA, EK, HA åk.3, HT åk.3
Maj-Louise Hjertqvist
040-34 67 05
maj-louise.hjertqvist@
malmo.se

EKONOM
Samir Caklo
040-34 65 94 / 0739-30 46 47
samir.caklo@malmo.se

Studie- och yrkesvägledare

Eva Hemberg
SA, EK, HA åk.3, HT åk.3
040-34 67 09
eva.hemberg@malmo.se

Jonas Möller
NA/NI, IB, BAHM, HA åk.1, HT åk.1, SC, BM, SPRINTR
040-34 67 10 / 0708-30 57 50
jonas.moller@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
SA, EK, HA åk.3, HT åk.3
Susanne Lindeskog

040-34 67 15
susanne.lindeskog@malmo.se
mån-fre kl. 07.45-16.15

SKOLSKÖTERSKA
NA/NI, IB, BAHM, HA åk.1, HT åk.1, SC, BM, SPRINTR
Gunilla Nordqvist

0708-32 58 42
gunilla.nordqvist@malmo.se
mån-tors kl. 08-16.30

KURATOR
Pia West
040-34 67 13
pia.west@malmo.se
mån-fre kl.08-16.30

SPECIALPEDAGOG
SA, EK, HA åk.3, HT åk.3
Kenneth Jansson
0721-55 97 89
kenneth.jansson@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
NA/NI, IB, BAHM, HA åk.1, HT åk.1, SC, BM, SPRINTR
Anna Svenonius
040-34 62 79 / 0709-48 94 26
anna.svenonius@malmo.se

Bibliotek

BIBLIOTEKARIE
Tobias Petterson

040-34 67 12
tobias.petterson@malmo.se

BIBLIOTEKSASSISTENT
Dubravko Duric
040-34 67 12
dubravko.duric@malmo.se

Öppettider i biblioteket:
Mån-tor kl. 8–16, fre kl. 8–15

Foto: Nicola Sarac & Chris Munsey