Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 24 maj 2018

Kontaktuppgifter

Hitta till Malmö Borgarskola

Besöksadress
Regementsgatan 36

Postadress
Malmö Borgarskola
Box 170 29
200 10 Malmö

Reception
+46(0)40-34 67 04
borgarskolan@malmo.se
Fax: 040-611 36 50

Öppettider:
mån–fre kl.07.30–14.00

Skriv till oss




ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNING
VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolledning

REKTOR
SA åk 1, 2
Nicola Sarac

040-34 67 08 / 0708-35 88 61
nicola.sarac@malmo.se

SEKTIONSCHEF
Administration & service
Magda Wandlén
040-34 67 11 / 0732-34 32 01
magda.wandlen@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
SC/BM och IB
Martin Roth
040-30 66 56 / 0768-54 68 71
martin.roth@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
EK, SA åk 3
Patrik Sander
040-34 67 07 / 0709-38 60 21
patrik.sander@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
NA, NI, SPRINTR
Carina Malmback
040-34 67 06 / 0734-34 67 01
carina.malmback@malmo.se

Administration

UTVECKLINGSSEKRETERARE
IB DP-Coordinator
Magnus Andersson
040-34 70 72
magnus.andersson3@
malmo.se

INFORMATIONSASSISTENT
Chris Munsey
040-34 67 04 / 0721-80 98 30
chris.munsey@malmo.se

EKONOM
Samir Caklo
040-34 65 94
samir.caklo@malmo.se

SKOLSEKRETERARE
NA, IB, SPRINTR
Vesna Korunoski
040-34 76 36
vesna.korunoski@malmo.se

SKOLSEKRETERARE
SA, EK, SC/BM
Maj-Louise Hjertqvist
040-34 67 05
maj-louise.hjertqvist@
malmo.se

Studie- och yrkesvägledare

Eva Hemberg
HA, SA, EK
040-34 67 09
eva.hemberg@malmo.se

Jonas Möller
HT, NA, SC/BM, IB, SPRINTR
040-34 67 10 / 0708-30 57 50
jonas.moller@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
SA, EK, SC/BM
Susanne Lindeskog

040-34 67 15
susanne.lindeskog@malmo.se
mån-fre kl. 07.45-16.15

SKOLSKÖTERSKA
NA, IB, SPRINTR
Gunilla Nordqvist

0708-32 58 42
gunilla.nordqvist@malmo.se
mån-tors kl. 08-16.30

KURATOR
Pia West
040-34 67 13
pia.west@malmo.se
mån-fre kl.08-16.30

SPECIALPEDAGOG
SA, EK, SC/BM
Kenneth Jansson
0721-55 97 89
kenneth.jansson@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
NA, IB, SPRINTR
Anna Svenonius
0709-48 94 26
anna.svenonius@malmo.se

Bibliotek

BIBLIOTEKARIE
Tobias Petterson

040-34 67 12
tobias.petterson@malmo.se

BIBLIOTEKSASSISTENT
Dubravko Duric
040-34 67 12
dubravko.duric@malmo.se

Öppettider i biblioteket:
Mån-tor kl. 8–16, fre kl. 8–15

Besök gärna bibliotekets hemsidalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Foto: Freddy Billqvist & Chris Munsey